Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
franciszkanizm | Jedno z najsłynniejszych dzieł średniowiecznej literatury w nowym przekładzie

Jedno z najsłynniejszych dzieł średniowiecznej literatury w nowym przekładzie

Na rynku wydawniczym pojawiło się nowe wydanie dzieła, które stało się inspiracją dla popularnych Kwiatków św. Franciszka. Książka Opowieści o Świętym Franciszku i jego współbraciach w nowym przekładzie prof. Stanisława Stabryły jest już w sprzedaży na stronie Wydawnictwa Esprit.

Kwiatki Świętego Franciszka” to jeden z najczęściej czytanych tekstów średniowiecznych, bardzo popularny i chętnie tłumaczony z języka włoskiego. Zawiera jednak tylko wybrane opowieści o Świętym Franciszku i jego współbraciach pochodzące z pierwotnego łacińskiego dzieła Actus Beati Francisci et Sociorum eius. Niniejsze tłumaczenie autorstwa prof. Stanisława Stabryły po raz pierwszy prezentuje szerokiemu gronu polskich czytelników tekst pełny, oparty na łacińskim pierwowzorze” – zapewnia wydawca.

„Niezaprzeczalną jego wartością jest przystępny i barwny język. Dzięki temu historia Biedaczyny z Asyżu przemawia z nową siłą” – dodaje.

Opowieści o Świętym Franciszku i jego współbraciach znalazły się w serii Perły Duchowości – zbiorze klasycznych tekstów w nowych, przystępnych tłumaczeniach.

podziel się:
Jan Maria Szewek OFMConv