Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
kultura | VIII Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Kalwarii Pacławskiej

VIII Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Kalwarii Pacławskiej

W niedzielę 23 stycznia 2023 r. w Kalwarii Pacławskiej zakończył się dwudniowy Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek. Do udziału w nim zgłosiło się 91 wykonawców, a zakwalifikowało się 61.

Wykonawcy amatorzy i uczący się w szkołach muzycznych wystąpili w wielu kategoriach: soliści 6-8 lat, soliści 9-11 lat, soliści 12-14 lat, soliści 15-18 lat, soliści dorośli, tercety, zespoły wokalne, zespoły śpiewacze, schole, chóry, zespoły wokalno-instrumentalne.

 

Każdy z nich zaprezentował po dwa utwory. Festiwal był transmitowany w mediach społecznościowych: facebook i YouTube. Wydarzenie jest wciąż dostępne w Internecie: Sobota: https://www.youtube.com/live/rBFuuGJGOTU?feature=share&t=9386 i niedziela: https://www.youtube.com/live/T8ofoZuK-4s?feature=share&t=6663

 

Występy oceniało jury w składzie: dr hab. Elżbieta Przystasz, prof. UJK – Wydział Sztuki w Kielcach; Sylwia Piotrowska, wokalistka, autorka tekstów i muzyki; oraz Paulina Muzyczka, wokalistka, skrzypaczka, kompozytorka, pedagog.  

 

Podczas Festiwalu, w sobotę Mszy świętej przewodniczył o. Mariusz Kozioł, wikariusz krakowskiej prowincji franciszkanów, a w niedzielę – bp Krzysztof Chudzio.

 

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Kalwarii Pacławskiej został zorganizowany przez kalwaryjskich franciszkanów, Podkarpackie Stowarzyszenie Gospel i Centrum Kulturalne w Przemyślu. Patronat honorowy nad imprezą obieli: metropolita przemyski, prowincjał franciszkanów z Krakowa, marszałek województwa podkarpackiego, starosta przemyski, prezydent miasta Przemyśla i wójt gminy Fredropol.

podziel się:
Jan Maria Szewek OFMConv