Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
duchowość | Czego nie wolno przegapić w Święta Wielkanocne? | słowotwórczy

Czego nie wolno przegapić w Święta Wielkanocne? | słowotwórczy

Kiedy wybieramy się w jakieś nowe miejsce – na wakacje lub wycieczkę – to warto, żebyśmy kupili wcześniej przewodnik, który poprowadzi nas po nieznajomej dla nas przestrzeni. Dzięki niemu będziemy świadomi, gdzie się znajdujemy, co najlepiej zobaczyć, czego nie przegapić. Trzymając go w dłoni, zaoszczędzimy czas i wszystko sobie poukładamy.

Dziś mamy dla Was właśnie taki przewodnik – po przestrzeni Triduum Paschalnego. O. Marcin Drąg w rozmowie z o. Markiem Kowalcze przeprowadza nas przez kolejne wydarzenia tego niezwykłego czasu, byśmy mogli w pełni z niego skorzystać.  

 

A co pomaga nam jeszcze bardziej, kiedy już trzymamy w ręku przewodnik i kierujemy się zamieszczoną w nim mapą? Przekonajcie się sami!

 

Przewodnik po Triduum już dostępny jako odcinek specjalny SŁOWOTWÓRCZEGO. Koniecznie zajrzyjcie na nasz kanał MNIEJSI i… szukajcie znaków.

Odtwórz wideo

„Słowotwórczy” to komentarze do czytań mszalnych przypadających w niedziele i uroczystości, które przygotowujemy dla Was. Chcemy razem z Wami dać się tworzyć słowu Boga.

 

Dlaczego „słowotwórczy”?
Bóg tworzy ten świat przez słowo. I tak prawdziwie „słowotwórczy” ludzie, to nie ci, którzy tworzą nowe słowa, ale ci, którzy pozwalają na to, by słowo Boga tworzyło ich. Słuchanie „słowotwórczego” Boga, który w swojej niezwykłej pomysłowości ciągle przez swoje słowo tworzy ten świat, to najbardziej twórcze zajęcie, jakie można sobie wyobrazić.

podziel się:
Marek Kowalcze OFMConv