Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
polska | Weekend Służby Liturgicznej

Weekend Służby Liturgicznej

W dniach od 27 do 28 kwietnia 2024 r. w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach odbył się prowincjalny weekend dla członków Służby Liturgicznej. Prawie czterdziestu uczestników z Wrocławia, Krakowa, Jasła, Krosna i Sanoka spotkało się, by modlić się wspólnie na Eucharystii, budować relacje podczas zawodów w piłkę nożną oraz – podczas konferencji i warsztatu – pogłębiać wiedzę dotyczącą Świąt Paschalnych oraz służby przy ołtarzu.

Podsumowaniem dni było dziękczynienie chłopców za łaskę pomagania przy celebracjach liturgicznych w trakcie Mszy świętej, którą zgromadzeni przeżyli wraz z lokalną wspólnotą parafialną.

 

Weekendowe spotkania Służby Liturgicznej odbywają się dwa razy w roku (na wiosnę oraz na jesień) w różnych częściach naszej prowincji. Koordynuje je Duszpasterstwo Młodzieży i Powołań franciszek.pl. Spotkania adresowane są do wszystkich tworzących grupy ministranckie oraz do braci – opiekunów posługujących przy klasztorach Prowincji św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (Franciszkanów).

podziel się:
Redakcja