Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
duchowość | Jak rozpoznać co jest prawdą? | God vibes

Jak rozpoznać co jest prawdą? | God vibes

Afera wokół Dagmary Kaźmierskiej to idealny przykład tego, że oglądalność/klikalność to dla mediów nadrzędny cel, który jest o wiele ważniejszy niż prawda. Liczy się to, co maksymalnie przyciągnie uwagę odbiorców, to, co kontrowersyjne i chwytliwe.

Nie inaczej media działają jeśli chodzi o Kościół katolicki. Zainteresowaniem cieszy się to, co szokuje i bulwersuje. Mniejsza o cały kontekst. I tak w ostatnim czasie „twarzą Kościoła” w Internecie stała się Najjjka – młoda kobieta, której kontrowersyjne filmy w social mediach uzyskują milionowe zasięgi. Najjjka deklaruje, że wierzy w Boga i że jest katoliczką. Czy to, co mówi, słusznie jest utożsamiane z nauczaniem Kościoła? Czy we wszystkim ma rację?

 

Jak nauczyć się krytycyzmu w sieci? Jak weryfikować informacje? Czy reagować na to, co jest niezgodne z nauką Kościoła? I jak patrzeć szerzej – by widzieć kontekst poruszanych treści?

Na te i wiele innych pytań szukamy odpowiedzi w pierwszym odcinku serii GOD VIBES. Koniecznie zajrzyjcie na nasz kanał MNIEJSI.

Odtwórz wideo
podziel się:
Redakcja