Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
duchowość | Jaka będzie przyczyna Twojego zgonu? – lek. Józef Ścierski o wnioskach płynących z pracy na SOR-ze

Jaka będzie przyczyna Twojego zgonu? – lek. Józef Ścierski o wnioskach płynących z pracy na SOR-ze

 „Praktycznie na każdym dyżurze jest ktoś po próbie samobójczej” – mówi Józef Ścierski – lekarz  SOR-u. Wszystkie próby samobójcze odbiera jako krzyk rozpaczy – i przyznaje, że prawie nigdy nie jest to pierwsza próba.

W najnowszej rozmowie z serii JESTEM usłyszycie jeszcze o problemie z alkoholizmem, który w Polsce jest na bardzo wysokim poziomie i wciąż rośnie, o problemach społecznych, z którymi lekarze stykają się każdego dnia: samotności, uzależnieniu od narkotyków czy otyłości.

 

Nasz gość przyznaje, że najgorsza jest bezradność. Jako lekarz nie chce nikogo oceniać, bo wie, że problem może być złożony. Ale wie też, że ma obowiązek ten problem rozwiązać. Czasami na SOR trafiają osoby, którym nie da się już pomóc, jako osoba wierząca nie boi się zapytać czy zadzwonić wtedy po księdza.

W rozmowie będzie też o radzeniu sobie z perspektywą śmierci, o tym, że dawniej ludzie nie wypierali, że śmierć nadejdzie i tym, że dziś tę śmierć negujemy. Zapraszamy do posłuchania na Spotify oraz do obejrzenia na naszym kanale MNIEJSI!

Odtwórz wideo

Możesz również posłuchać w formie podcastów:

podziel się:
Redakcja