Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:

W parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Zielonej Górze już po raz trzeci zostało odczytane Pismo Święte od początku do końca. Akcja „Biblia 24/7” rozpoczęła się 21 maja 2023 r. uroczystą Mszą świętą o godzinie 18.00, której przewodniczył wikariusz prowincji krakowskiej o. Mariusz Kozioł OFMConv, a następnie po niej rozpoczął on czytanie Pisma Świętego.

Słowo Boże było proklamowane dzień i noc do godzin południowych 27 maja. W akcję włączyło się 15 parafii zielonogórskich, prawie 170 lektorów było zaangażowanych w czytanie, w tym biskup, księża, siostry zakonne, jak również znane osoby kultury. Całość wydarzenia była transmitowana na kanale YouTube.

 

Akcja miała na celu zachęcenie wiernych do codziennego czytania Pisma Świętego i życia nim, jak również miała przygotować do uroczystych obchodów Zesłania Ducha Świętego. Z tej racji po zakończeniu czytania Biblii, 27 maja o godzinie 15.00 na terenie I Liceum Ogólnokształcącego, rozpoczął się festyn parafialny „Przyjdź”. Tłumy mieszkańców i gości z całego miasta mogło korzystać z licznych atrakcji. Wystąpił franciszkański zespół „Pokój i Dobro” z Łodzi, „Kowson” z Poznania i „niemaGotu” z Krakowa. Można było skorzystać z warsztatów kulinarnych, rodzinnego majsterkowania, turnieju piłki nożnej, strefy gastronomicznej, loterii fantowej. Dużym zainteresowaniem cieszył się tzw. „cichy kącik”, gdzie były rozstawione namioty tematyczne: spowiedzi, modlitwy wstawienniczej, rozmowy z terapeutą i namiot z możliwością zadawania rozmaitych pytań dotyczących wiary i życia. Całość zwieńczyła Eucharystia w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, którą celebrował bp Tadeusz Lityński o godz. 21.30. Organizatorem wydarzeń Biblia 24/7 jak i festynu parafialnego była Fraternia Franciszkańska „Effatha” działającą przy naszej franciszkańskiej parafii.

 

o. Arkadiusz Dąbek OFMConv

Zielona Góra

podziel się:
Redakcja