Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
prowincja | Centrum Bożego Miłosierdzia w Munyonyo

Centrum Bożego Miłosierdzia w Munyonyo

Przy naszej franciszkańskiej misji w Kampali, w dzielnicy Munyonyo, obok bazyliki ku czci Męczenników Ugandyjskich, powstaje Centrum Bożego Miłosierdzia, którego sercem będzie kaplica Bożego Miłosierdzia. Pomysł na jej zbudowanie zrodził się w roku 2016, a już rok później – w obecności nuncjusza apostolskiego w Ugandzie, abp Michaela Blume – bracia rozpoczęli realizację projektu.

Sama kaplica, której budowa rozpoczęła się w roku 2021, ma średnicę 20 m. Będzie kaplicą dwupoziomową, na jej tarasie znajdzie się miejsce na prywatną medytację, natomiast wewnątrz będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

Zwieńczeniem zaprojektowanej przez ugandyjskich architektów kaplicy będzie 15-metrowa figura Jezusa Miłosiernego. Jej wysokość związana jest z pragnieniem franciszkanów, by każdy, kto przejeżdża autostradą nieopodal świątyni poświęconej Męczennikom Ugandyjskim, zobaczył wizerunek Pana Jezusa Miłosiernego i przypomniał sobie o Bożym Miłosierdziu.

 

Franciszkanie z naszej prowincji pracują w Munyonyo już od roku 2013. Jest to miejsce bardzo istotne dla Kościoła w Ugandzie, gdyż znajduje się tam grób jednego z męczenników ugandyjskich. To właśnie tam zginął i został pochowany św. Andrzej Kaggwa, męczennik chrześcijański, zamordowany za wiarę przez króla Mwangę. Sanktuarium stało się bardziej popularne od roku 2015, kiedy miejsce to odwiedził papież Franciszek podczas swojej pielgrzymki do Ugandy.

 

Więcej na temat budowy kaplicy Miłosierdzia Bożego, w tym rozmowę z proboszczem Munyonyo, franciszkaninem, o. Wojciechem Ulmanem, można znaleźć na stronie Gościa Niedzielnego.

podziel się:
Katarzyna Gorgoń