Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
duchowość | Co to znaczy brać kogoś za żonę/męża? | tylko lepiej

Co to znaczy brać kogoś za żonę/męża? | tylko lepiej

Biorę. Czy to znaczy, że skoro biorę, to mam? Posiadam jak rzecz? Mam męża? Mam żonę? Na własność? Dlaczego akurat to słowo pojawia się w przysiędze małżeńskiej w języku polskim? Co tak naprawdę oznacza? Dlaczego małżeństwo to nie miłość rodem z filmów romantycznych? I co jest lepsze: wybór czy przeznaczenie? Na te i wiele innych pytań w najnowszym odcinku z serii TYLKO LEPIEJ odpowie Arkadiusz Szarek.

Odtwórz wideo

TYLKO LEPIEJ to seria, w której Arkadiusz Szarek zaprasza nas do swojego domu. Nie ma lepszego miejsca do rozmowy o małżeństwie, niż miejsce przy stole. Bo właśnie małżeństwa dotyczy ta seria.

 

Będzie on dzielił się tym, w jaki sposób, wraz ze swoją żoną przeżywają swoje małżeństwo, w sposób szczególny skupiając się na przysiędze małżeńskiej. W kolejnych odcinkach słuchać będziemy o poszczególnych słowach małżeńskiego ślubowania oraz o zachętach i zobowiązaniach, które z nich wynikają.


TYLKO LEPIEJ to dwa słowa, kóre nasz gospodarz uczynił hasłem swojego małżeństwa. Mają one nieco buntowniczy charakter i są mocną odpowiedzią na slogany mówiące, że małżeństwo to koniec. Koniec wolności, koniec czasu, koniec przyjemności i szczęścia. W serii tej spróbujemy odkryć, czy da się żyć inaczej. Czy po ślubie może być tylko lepiej.

podziel się:
Redakcja