Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
duchowość | Co to znaczy coś komuś ŚLUBOWAĆ? | tylko lepiej

Co to znaczy coś komuś ŚLUBOWAĆ? | tylko lepiej

Ślubuję. To mocne słowo, które niestety dziś już przeszło do lamusa. Może dlatego, że trochę boimy się jego wagi. To przecież nie zwykłe: obiecuję, ok, niech będzie… To rycerskie ślubowanie – nie pod przymusem, dobrowolne, z potrzeby serca. Ale to właśnie ono, a nie żadne inne występuje w przysiędze małżeńskiej. Dlaczego? Co za sobą niesie? Jakie ma znaczenie i co z niego wynika? Już w najnowszym odcinku TYLKO LEPIEJ.

Odtwórz wideo

TYLKO LEPIEJ to seria, w której Arkadiusz Szarek zaprasza nas do swojego domu. Nie ma lepszego miejsca do rozmowy o małżeństwie, niż miejsce przy stole. Bo właśnie małżeństwa dotyczy ta seria.

 

Będzie on dzielił się tym, w jaki sposób, wraz ze swoją żoną przeżywają swoje małżeństwo, w sposób szczególny skupiając się na przysiędze małżeńskiej. W kolejnych odcinkach słuchać będziemy o poszczególnych słowach małżeńskiego ślubowania oraz o zachętach i zobowiązaniach, które z nich wynikają.


TYLKO LEPIEJ to dwa słowa, kóre nasz gospodarz uczynił hasłem swojego małżeństwa. Mają one nieco buntowniczy charakter i są mocną odpowiedzią na slogany mówiące, że małżeństwo to koniec. Koniec wolności, koniec czasu, koniec przyjemności i szczęścia. W serii tej spróbujemy odkryć, czy da się żyć inaczej. Czy po ślubie może być tylko lepiej.

podziel się:
Redakcja