Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
polska | Dni Modlitw o beatyfikację o. Wenantego Katarzyńca

Dni Modlitw o beatyfikację o. Wenantego Katarzyńca

Dni Modlitw o beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca odbędą się w dniach 15-16 kwietnia 2023 r. (sobota-niedziela).

Pierwszy dzień modlitw rozpocznie konferencja duchowa: „Jak cię widzą, tak cię piszą – Ojciec Wenanty w relacjach z drugimi”, którą wygłosi o. dr Piotr Paradowski z Zielonej Góry. O godz. 16:30 Teatr Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Papieskim Uniwersytecie Jana Pawła II z Krakowa, przedstawi spektakl pt. „Wenanty. Skromny i wielki”. O godz. 18:00 będzie sprawowana Eucharystia w intencji beatyfikacji o. Wenantego Katarzyńca, której przewodniczyć będzie o. Mariusz Kozioł, wikariusz prowincji. Pierwszy dzień modlitw zakończy wspólna modlitwa różańcowa o godz. 20:30 połączona z apelem maryjnym i zasłonięciem Cudownego Obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej.

 

W niedzielę, 16 kwietnia, w drugi dzień modlitw o beatyfikację sługi Bożego, na początek odmówiona zostanie koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 10:30. Głównej Mszy świętej o godz. 11:00 będzie przewodniczył ks. dr Witold Burda, diecezjalny postulator beatyfikacji Rodziny Ulmów, których wyniesienie na ołtarze odbędzie się 10 września 2023 r. w Markowej. Po Mszy świętej uczestnicy wysłuchają koncertu pieśni maryjnych w wykonaniu Sanockiego Chóru Kameralnego pod dyrekcją dr hab. Elżbiety Przystasz.

 

Do wspólnego przeżywania Dni Modlitw o beatyfikację o. Wenantego Katarzyńca w 102. rocznicę jego śmierci, serdecznie zapraszają kustosze doczesnych szczątków Czcigodnego Sługi Bożego, franciszkanie z Kalwarii Pacławskiej.

 

O. Wenanty Katarzyniec, franciszkanin, urodził się 7 października 1889 r. w Obydowie koło Lwowa, zmarł 31 marca 1921 r. w opinii świętości w Kalwarii Pacławskiej. Od 2016 r. przysługuje mu tytuł Czcigodnego Sługi Bożego. W 2018 r., za zgodą Watykańskiej Kongregacji ds. Świętych, jego doczesne szczątki zostały ponownie przebadane i złożone w nowym sarkofagu w bazylice w Kalwarii Pacławskiej.

podziel się:
Edward Staniukiewicz OFMConv