Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
franciszkanizm | Fałszywa pokora | słodko-gorzki

Fałszywa pokora | słodko-gorzki

Często mamy problem z tym, jak patrzeć na siebie. Jak reagować na dobre rzeczy, które dzieją się w naszym życiu. Nie chcemy się chwalić, żeby ktoś nie pomyślał, że się przechwalamy i nie ma w nas pokory. Wolimy więc raczej podkreślać tylko nasze słabości. Jak tego nie robić? Jak nie być fałszywie pokornym, ale też nie wywyższać się nad innych? Możemy się tego nauczyć od św. Franciszka, który sam o sobie mówił, że jest „mniejszy”. Franciszek widział swoje słabości, mówił o nich, stawał w prawdzie i się uniżał. Ale jednocześnie widział, ile dobra Bóg działał przez niego – i tym też umiał się dzielić. Posłuchajcie najnowszego rozważania o. Tomasza Czajki z serii SŁODKO-GORZKI.

Odtwórz wideo

SŁODKO-GORZKI to seria, w której o.Tomasz Czajka opierając się na doświadczeniu życia św. Franciszka z Asyżu, będzie wskazywał, jak dostrzegać ślady Boga w świecie i sobie samym. Inspiracją do powstania tego cyklu rozważań były dla niego słowa Asyżanina: „To, co wydawało mi się gorzkie, zmieniło mi się w słodycz duszy i ciała”. Brzmi intrygująco? Jeśli tak, to koniecznie posłuchajcie.

 

A skąd tytuł serii: SŁODKO-GORZKI? Bo każdy z nas jest słodko-gorzki. I nasze dni są słodko-gorzkie, i świat, w którym żyjemy też jest słodko-gorzki. Pragniemy tego, co słodkie, ale nie uciekniemy od tego, co gorzkie. Możemy jednak nauczyć się w tym świecie lepiej żyć.

podziel się:
Redakcja