Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
polska | Franciszkanie świeccy z Harmęż w nowicjacie

Franciszkanie świeccy z Harmęż w nowicjacie

W niedzielę 9 października 2022 r. trzynaście osób z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich z Harmęż, uroczyście rozpoczęło tzw. nowicjat, roczny czas przygotowania do złożenia pierwszych ślubów.

Franciszkanie świeccy spotykają się w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach od ponad roku na comiesięcznej formacji. Po rocznym postulacie niemal wszyscy kandydaci zdecydowali się na drugi krok – nowicjat.

W okresie formacji początkowej – nowicjatu – podawane są objaśnienia Reguły FZŚ, Konstytucji Generalnych FZŚ oraz Statutów i dokonuje się formacja kandydatów do świadomego angażowania się w duchowe życie i pomoc Kościołowi na zleconych odcinkach.

W czasie nabożeństw i braterskich spotkań wspólnoty kandydat poznaje zasady życia duchowego, wymiar chrześcijańskiej ascezy w zastosowaniu do wzoru życia według Ewangelii, jaki zostawił nam św. Franciszek i jego naśladowcy.

Na uroczystości obecni byli także franciszkanie świeccy ze wspólnoty kapucyńskiej z Krakowa z asystentami br. Tomaszem Żakiem oraz br. Łukaszem Stecem, oraz zaprzyjaźniona Młodzież Franciszkańska Tau z Oświęcimia.

Osoby świeckie, zainteresowane tym sposobem życia, zapraszamy do kontaktu.

 

Klasztor Franciszkanów

 

Harmęże, ul. Franciszkańska 12

 

32-600 Oświęcim

 

tel. 33 843 07 11

podziel się:
Redakcja