Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
film | Duch święty – nauczanie, liturgia, życie | drogi proste

Duch święty – nauczanie, liturgia, życie | drogi proste

Duch Święty – Trzecia Osoba Trójcy Świętej – sam w sobie niewidzialny, ale widoczny po owocach swojego działania. Największym Jego dziełem jest człowieczeństwo Jezusa Chrystusa, bo to właśnie On w łonie Najświętszej Maryi Panny dał początek ziemskiemu życiu naszego Zbawiciela. Fakt ten ma kolosalne znaczenie dla naszego życia…

W pierwszym odcinku usłyszymy o tym jak o Duchu Świętym naucza Kościół. 

 

Chrystus umiera na krzyżu i zmartwychwstaje dla naszego zbawienia. Takie są fakty, takie jest ich znaczenie. Czymś innym jednak jest wiedzieć o tych wydarzeniach i znać ich sens, a czymś innym przyjąć ich konsekwencje dla naszego życia. To nie kto inny, jak właśnie Duch Święty wkłada w nasze serca zbawienie darowane nam przez Chrystusa tak, by naprawdę i do głębi stało się naszym udziałem…jaki to ma związek z liturgią Kościoła? To podejmuje odcinek drugi.

 

Co to znaczy „życie duchowe”? Najczęściej na myśl przychodzi odpowiedź, że to życie wewnętrzne – to, które dotyczy naszej duszy. Coś, co jest oderwane od ciała. Duchowość wschodnia rozumie to pojęcie jednak inaczej – jako życie Ducha Świętego w nas. Jeżeli Duch Święty w nas mieszka, działa w nas – mówi w nas: Kochaj! Przebaczaj! Właśnie o tym w trzeciej częsci.

Odtwórz wideo
Odtwórz wideo
Odtwórz wideo

„Drogi proste – o dogmatach po ludzku” to seria, która poświęcona jest fundamentom wiary chrześcijańskiej. W czasie jej trwania wraz z ks. Robertem Woźniakiem pochylimy się nad każdym z traktatów dogmatycznych Kościoła katolickiego. Tak więc na przestrzeni najbliższego roku będziemy starali się wniknąć w tajemnice Trójcy Świętej, Chrystusa, Ducha Świętego, stworzenia, człowieka, Kościoła, Maryi, łaski Bożej, sakramentów i czasów ostatecznych. Na każdy z wymienionych dogmatów popatrzymy od strony nauczania Kościoła, od strony liturgii i od strony ludzkiego życia. Nowe odcinki będą publikowane w każdy czwartek o godz. 16.

podziel się:
Redakcja