Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
wydarzenia | Kalwaryjski Ośrodek Pomocy o. Wenantego Katarzyńca

Kalwaryjski Ośrodek Pomocy o. Wenantego Katarzyńca

W Kalwarii Pacławskiej trwa remont ponad stuletniego budynku, w którym swoją siedzibę będzie miał Kalwaryjski Ośrodek Pomocy o. Wenantego Katarzyńca. Poradnie oraz gabinety do terapii indywidualnej i grupowej będą miały wreszcie swoje stałe miejsce, a Ośrodek będzie mógł poszerzyć działalność, m.in. o wsparcie dla dzieci z autyzmem.

Od ponad 350 lat franciszkanie z Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej wychodzą na przeciw oczekiwaniom pielgrzymów przybywających na kalwaryjskie wzgórze. W roku 2019 uruchomili tam także Kalwaryjski Ośrodek Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, który przy wsparciu zaangażowanych specjalistów pomaga małżeństwom, rodzinom i osobom indywidualnym w pokonywaniu trudności życiowych.

 

Ośrodek oferuje pomoc duchową, rozmowę z kapłanem, spowiedź, towarzyszenie i rozeznawanie duchowe, modlitwę wstawienniczą, pomoc psychologów i pedagogów, wsparcie dla rodziców dzieci autystycznych, pomoc w sytuacjach kryzysowych (uzależnienia, przemoc domowa), wsparcie pedagoga specjalnego i socjoterapeuty, pomoc osobom z niepełnosprawnością. Prowadzi także poradnię rodzinną, w której specjaliści pomagają m.in. w przygotowaniu do sakramentu małżeństwa, udzielają wsparcia w problemach wychowawczych, w rozwiązywaniu kryzysów małżeńskich, a także wsparcia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych.

Kolejną gałęzią działalności Ośrodka jest także poradnictwo prawne: konsultacje prawne, możliwość uzyskania informacji dotyczących form pomocy społecznej oraz porad mających na celu pomoc osobom zadłużonym w całkowitym wyjściu z problemu lub umorzeniu długu.

Od roku 2020 w Kalwarii Pacławskiej trwa remont mający na celu przystosowanie ponad stuletniego budynku po dawnej szkole pod poradnię i gabinety terapeutyczne oraz ogród sensoryczny. Na chwilę obecną budynek jest już pokryty dachem, ma nowy strop i jest odwodniony. Nadal trwają prace w piwnicach, wzmacniane są fundamenty oraz budowana jest klatka schodowa.

 

Szacowany koszt remontu to ponad 4 miliony złotych. Franciszkanie przeznaczyli już na ten cel około pół miliona złotych, ale to wciąż za mało, by pokryć niezbędne koszty. Ośrodek może wesprzeć każdy z nas. Informacje jak to zrobić znajdują się na stronie: pomoc.kalwariapaclawska.pl. Tam także można odnaleźć więcej informacji o Ośrodku i jak skorzystać z pomocy.

 

Film o przebiegu prac remontowych można obejrzeć tu: rzeszow.tvp.pl

 

podziel się:
Katarzyna Gorgoń