Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
duchowość | Koronka do Bożego Miłosierdzia

Koronka do Bożego Miłosierdzia

Koronkę do Bożego Miłosierdzia przekazał Siostrze Faustynie Kowalskiej w objawieniu sam Jezus Chrystus. Miało to miejsce w 1935 roku w Wilnie. Do dziś jest jedną z najbardziej popularnych modlitw. Pomaga nam pojednać się z Bogiem i uwierzyć w Jego wielkie miłosierdzie. By zachęcić ludzi do odmawiania koronki, Jezus obiecał szczególne łaski tym, którzy ją odmawiają. Dołącz do wspólnej modlitwy z nami!

Jak odmawiać koronkę?

Potrzebny będzie różaniec.

 

Na początku: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga

 

Na pojedynczych paciorkach (1 raz)

Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa, na przebłaganie za grzechy nasze i całego świata.

 

Na pozostałych paciorkach (10 razy)

Dla Jego bolesnej męki, miej miłosierdzie dla nas i całego świata.

 

Na zakończenie (3 razy)

Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny, zmiłuj się nad nami i nad całym światem.

12 stycznia 2002 roku Penitencjaria Apostolska wydała akt, na mocy którego każdy wierny, który odmówi Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy w Polsce w obecności Najświętszego Sakramentu, może uzyskać – pod zwykłymi warunkami – odpust zupełny. W przypadku „choroby lub innej słusznej racji nie może wyjść z domu, ale odmówi tę Koronkę z ufnością i pragnieniem miłosierdzia dla siebie oraz gotowością okazania go innym, to pod zwykłymi warunkami również uzyskuje odpust zupełny”.
Odtwórz wideo
podziel się:
Redakcja