Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
duchowość | Małżeństwo nie jest możliwe bez Boga | tylko lepiej

Małżeństwo nie jest możliwe bez Boga | tylko lepiej

Małżeństwo nie jest możliwe bez Boga. To konieczny wniosek, który nasuwa się na myśl, gdy weźmiemy pod uwagę ideał miłości, o którym mówiliśmy na przestrzeni ostatnich dwunastu odcinków serii “Tylko lepiej”. Dlatego właśnie na samym końcu przysięgi małżeńskiej znajduje się szczere wezwanie Boga na pomoc: “Tak mi dopomóż Panie Boże wszechmogący, w Trójcy Jedyny (…)!”

Bóg jest potrzebny człowiekowi, by zrealizować najbardziej karkołomne zadanie, jakie zostało mu powierzone. To zadanie polega na tym, żeby z powrotem stać się podobnym do Boga, stać się jak Bóg, a oznacza to przede wszystkim, żeby kochać jak Bóg! Nie da się zrobić tego inaczej, jak tylko z Bogiem!


Zapraszam Was na ostatni już odcinek serii “Tylko lepiej”!

Odtwórz wideo

TYLKO LEPIEJ to seria, w której Arkadiusz Szarek zaprasza nas do swojego domu. Nie ma lepszego miejsca do rozmowy o małżeństwie, niż miejsce przy stole. Bo właśnie małżeństwa dotyczy ta seria.

 

Będzie on dzielił się tym, w jaki sposób, wraz ze swoją żoną przeżywają swoje małżeństwo, w sposób szczególny skupiając się na przysiędze małżeńskiej. W kolejnych odcinkach słuchać będziemy o poszczególnych słowach małżeńskiego ślubowania oraz o zachętach i zobowiązaniach, które z nich wynikają.


TYLKO LEPIEJ to dwa słowa, kóre nasz gospodarz uczynił hasłem swojego małżeństwa. Mają one nieco buntowniczy charakter i są mocną odpowiedzią na slogany mówiące, że małżeństwo to koniec. Koniec wolności, koniec czasu, koniec przyjemności i szczęścia. W serii tej spróbujemy odkryć, czy da się żyć inaczej. Czy po ślubie może być tylko lepiej.

podziel się:
Redakcja