Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
duchowość | MIŁOŚĆ małżeńska to nie tylko uczucie | tylko lepiej

MIŁOŚĆ małżeńska to nie tylko uczucie | tylko lepiej

Miłość. Najlepszym wzorcem miłości jest Jezus, który oddał swoje życie dla nas na krzyżu. Czy więc małżeństwo to jednak krzyż? A mówiliśmy przecież, że będzie „tylko lepiej”. Ale to właśnie krzyż jest odpowiedzią na pytanie: jak rozumieć słowo miłość? Bo miłość małżeńska nie jest tylko uczuciem. Nie jest romantyczna. Jest całkowicie racjonalna. Brzmi kontrowersyjnie? Może kogoś to oburza. Ale Jezus na krzyżu też nie był romantyczny. 

O miłości, krzyżu, podejmowaniu decyzji i trwaniu przy nich, a także o tym, że łatwo mówić „kocham”, kiedy wszystko jest ok i o wielkiej ofierze w najnowszym odcinku TYLKO LEPIEJ. Koniecznie posłuchajcie.

Odtwórz wideo

TYLKO LEPIEJ to seria, w której Arkadiusz Szarek zaprasza nas do swojego domu. Nie ma lepszego miejsca do rozmowy o małżeństwie, niż miejsce przy stole. Bo właśnie małżeństwa dotyczy ta seria.

 

Będzie on dzielił się tym, w jaki sposób, wraz ze swoją żoną przeżywają swoje małżeństwo, w sposób szczególny skupiając się na przysiędze małżeńskiej. W kolejnych odcinkach słuchać będziemy o poszczególnych słowach małżeńskiego ślubowania oraz o zachętach i zobowiązaniach, które z nich wynikają.


TYLKO LEPIEJ to dwa słowa, kóre nasz gospodarz uczynił hasłem swojego małżeństwa. Mają one nieco buntowniczy charakter i są mocną odpowiedzią na slogany mówiące, że małżeństwo to koniec. Koniec wolności, koniec czasu, koniec przyjemności i szczęścia. W serii tej spróbujemy odkryć, czy da się żyć inaczej. Czy po ślubie może być tylko lepiej.

podziel się:
Redakcja