Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
duchowość | Musisz wiedzieć kim naprawdę jesteś | tylko lepiej

Musisz wiedzieć kim naprawdę jesteś | tylko lepiej

„Ja”. Zwykle lubimy to słowo. Lubimy od niego zaczynać: „Ja, gdybym mógł wybrać, to…”, „Ja bym to zrobił inaczej…”, „Ja nie lubię…”. Kościół pozwala nam też tak zacząć. Pierwszym słowem przysięgi małżeńskiej jest słowo „ja”. Ale co ono dla Ciebie znaczy? Kim jest ten „ja”? Znasz swoją tożsamość? Czy przed ślubem chciałbyś ją poznać? Warto, bo przecież nie chcesz ukochanej osobie na całe życie podarować pudełka, w którym nie wiadomo co się kryje.

Tak, to może być trudne. Każdy z nas ma za sobą ciemne chwile, nie chcemy do nich wracać. Ale nie zapominaj, że są i jasne miejsca twojej tożsamości: te pełne miłości, radości, światła. Nie bój się, powiedz świadomie to „ja” do osoby, którą kochasz. Zacznij już teraz iść drogą odkrywania swojego “ja”. Być może będzie to droga do końca życia. Ale warto – musisz choć trochę wiedzieć kim jest ten „ja”, zanim złożysz przysięgę. Inaczej będziesz kłamcą… 

 

Jak odkryć swoją tożsamość? Czy jest jakiś sprawdzony sposób? Czy może pomóc ci w tym ktoś inny? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w najnowszym odcinku z serii TYLKO LEPIEJ.

Odtwórz wideo

TYLKO LEPIEJ to seria, w której Arkadiusz Szarek zaprasza nas do swojego domu. Nie ma lepszego miejsca do rozmowy o małżeństwie, niż miejsce przy stole. Bo właśnie małżeństwa dotyczy ta seria.

 

Będzie on dzielił się tym, w jaki sposób, wraz ze swoją żoną przeżywają swoje małżeństwo, w sposób szczególny skupiając się na przysiędze małżeńskiej. W kolejnych odcinkach słuchać będziemy o poszczególnych słowach małżeńskiego ślubowania oraz o zachętach i zobowiązaniach, które z nich wynikają.


TYLKO LEPIEJ to dwa słowa, kóre nasz gospodarz uczynił hasłem swojego małżeństwa. Mają one nieco buntowniczy charakter i są mocną odpowiedzią na slogany mówiące, że małżeństwo to koniec. Koniec wolności, koniec czasu, koniec przyjemności i szczęścia. W serii tej spróbujemy odkryć, czy da się żyć inaczej. Czy po ślubie może być tylko lepiej.

podziel się:
Redakcja