Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
wydarzenia | Nowy początek. Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „Mrowisko”

Nowy początek. Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „Mrowisko”

„Fajnie, że działacie! Odwiedzę Was kiedyś”; „Podziwiam – START w wielkim stylu i wspieram!!!”; „Gratuluję nowego logo i nowych pomysłów! #MroZawszeWSercu” – te i inne komentarze zalały Mrowiskowy Internet na początku października. Po prawie dwóch latach pandemii, która dotknęła również nasze Duszpasterstwo Akademickie, wystartowaliśmy w wielkim stylu. Stęsknieni, z głowami pełnymi pomysłów i nowym duszpasterzem weszliśmy w nowy rok akademicki. 

Prawdziwe relacje na lata

 

Członkowie, absolwenci czy odwiedzający nas, zawsze mówią, że czują się tu jak w rodzinie – co jest chyba największym komplementem i zaletą Mrowiska. Relacje, które się tu zawiera, naprawdę stają się tymi „na lata”. Wzajemne wsparcie, poznawanie Boga, wspólne wyjazdy i dobra zabawa sprawiają, że Franciszkańska staje się dla studentów drugim domem.

Tworzenie razem

 

Żeby ta przestrzeń, stała się dla studentów domem jeszcze bardziej, potrzebowaliśmy miejsca, w którym każdy mógłby czuć się swobodnie. Tak też zrodził się pomysł, który w pragnieniach członków duszpasterstwa i braci dojrzewał od lat – stworzenie salki dostosowanej do naszych potrzeb, do której można przyjść, odpocząć, zrobić sobie herbatę, spotkać się w przerwie między zajęciami czy pracą. Rozpoczęliśmy więc remont Sali węgierskiej – od malowania, po wspólne złożenie wygodnej kanapy, z której – wbrew słowom papieża Franciszka – nie zamierzamy chyba wstawać.

Chcesz poznać człowieka – zabierz go w góry

 

Zwieńczeniem pierwszego miesiąca spotkań był wyjazd integracyjny do Lubomierza. Mówią, że najlepiej poznaje się człowieka zabierając go w góry – tak też było. Czas górskich wypraw, wspólnej modlitwy, trwania w uwielbieniu, wspólnego gotowania  (odkrywając przy okazji kulinarny talent naszego duszpasterza) i po prostu dobrej zabawy. Poznaliśmy się lepiej, zawiązały się nowe przyjaźnie, a nawet pojawiły się kolejne pomysły na to, jak rozwijać nasze duszpasterstwo.

W Mrowisku każdy jest ważny

 

Widzimy się w każdy wtorek o 19. Wspólna Eucharystia, następnie spotkanie w auli bł. Jakuba: konferencja, wizyta ciekawego gościa, uwielbienie, adoracja – każdy znajdzie coś dla siebie, a ponadto może realizować się na wielu płaszczyznach – schola, LSO, grupa uwielbieniowa, MroPress, fotografia – ta różnorodność pokazuje, że Mrowisko tworzą ludzie i ich talenty, a nasz tegoroczny slogan „Ludziów jak mrówków, ale w MRO, każdy jest ważny” jest tylko potwierdzeniem tego, że wszyscy tworzymy Kościół.

Wy przeto jesteście Ciałem Chrystusa i poszczególnymi członkami (1Kor 12,27).

 

Zobacz jak działamy i po prostu #przyjdźnaMRO 

 

Duszpasterstwo Akademickie Mrowisko

@da.mrowisko – Facebook  

@duszpasterstwomrowisko – Instagram

 

 

Joanna Kiełt

podziel się:
Redakcja