Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
prowincja | Nowy postulant w Guarambaré

Nowy postulant w Guarambaré

Postulat to pierwszy, wstępny czas formacji zakonnej. Rok lub dwa lata przeznaczone na to, aby kandydat poznał trochę zakon i aby przełożeni i wychowawcy poznali młodzieńca, który chce związać się z zakonem. W języku hiszpańskim dużo łatwiej niż w polskim rozumie się sens tego okresu formacji, bo po hiszpańsku „postular” oznacza „prosić”, „pytać”, „żądać”. We wtorek 28 lutego 2023 r. w Guarambaré, miała miejsce Msza święta, podczas której jeden młodzieniec został przyjęty do postulatu, a dwóch, którzy od roku są już postulantami, ponowili swoją decyzję o kontynuowaniu formacji. 

Nowy postulant to Pablo Andrés Machado Monjes, a jego dwaj o rok starsi współbracia to Junior Alexis Olmedo Báez oraz Jorge Cristaldo Franco. 

 

Mszy świętej przewodniczył o. Marek Wilk, delegat prowincjała dla misji w Paragwaju. Wspólnie z nim koncelebrowali: o. Marek Dubanik – wychowawca postulatu oraz przełożeni klasztorów z Asunción – o. Jacek Orzeł i z Areguá – o. Marek Sowiński. W modlitwie uczestniczył także br. Juan Javier Pereira Gaona – socjusz wychowawcy postulatu. 

 

Przyjęcie nowego postulanta jest małym kroczkiem w realizacji najważniejszego postanowienia zakończonej niedawno wizytacji prowincjalnej. Tym postanowieniem jest troska o nowe powołania. Obyśmy mogli się cieszyć z kolejnych kandydatów. 

 

o. Tadeusz Pobiedziński

podziel się:
Redakcja