Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
duchowość | „Pan Dociekliwy” o manipulacji mediów, poszukiwaniu prawdy i Bożym miłosierdziu | jestem

„Pan Dociekliwy” o manipulacji mediów, poszukiwaniu prawdy i Bożym miłosierdziu | jestem

„Brak reakcji na zło, to jest przyzwolenie na zło” – mówi w rozmowie z serii JESTEM Damian Zawrotniak, dziennikarz, który na co dzień publikuje w mediach społecznościowych pod nazwą „Pan Dociekliwy”. Nie unika trudnych tematów, nie boi się wypowiadać nawet przeciwko potężnym firmom. Pokazuje, jak media odwracają uwagę od spraw istotnych. Jego działania mają realny wpływ na rzeczywistość. Nie ewangelizuje na siłę – po prostu pokazuje swoje chrześcijańskie życie. Nie kreuje się na wzór do naśladowania, raczej chce być „chłopakiem z sąsiedztwa”. Nie powtarza cudzych opinii, ale zabiera głos – mimo cięcia zasięgów, banów i hejtu.

W rozmowie z Agnieszką Głowacką „Pan Dociekliwy” opowiada o tym, jak nie być sztucznym, tylko mówić prawdę, jak pokonywać swoje słabości. Jak poszukiwać prawdy w natłoku fałszywych informacji, jak otwierać się na znaki od Pana Boga. Będzie też o ukrytym satanizmie w dziełach wielkich światowych marek, o tym, że media chcą sterować naszymi umysłami, że bycie katolikiem jest niemodne i o tym, co to znaczy być chrześcijaninem. O uzależnieniu od alkoholu i Bożym miłosierdziu. I o tym, że „Dzienniczek” Siostry Faustyny jest dla wierzących i niewierzących.

Jaką radę daje na koniec? Bądźmy autentyczni. Bądźmy zimni albo gorący. Wstydzić się może osoba, która kradnie zabija, żyje niemoralnie i daje zły przykład innym – takie osoby powinny się wstydzić. Nie wstydź się, że jesteś katolikiem.

 

Koniecznie posłuchajcie najnowszej rozmowy z serii JESTEM.

Odtwórz wideo

Możesz również posłuchać w formie podcastów:

podziel się:
Redakcja