Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
duchowość | Po co Bóg w małżeństwie? | tylko lepiej

Po co Bóg w małżeństwie? | tylko lepiej

Czy zapraszasz do swojego życia, do swojego małżeństwa Boga? Czy jesteś świadomy jakie to ma konsekwencje? I przede wszystkim: czy jesteś gotowy na to wszystko, co ta decyzja ze sobą niesie? W najnowszym odcinku TYLKO LEPIEJ przyglądamy się słowom “za żonę/za męża”. Co to tak naprawdę znaczy być mężem, być żoną? Z pomocą przychodzi historia o Kanie Galilejskiej. W jaki sposób? Jezus nieprzypadkowo wybiera Kanę na miejsce swojego objawienia. To rodzinę, małżeństwo stawia w centrum. Ale jednak, kiedy Maryja prosi Go, by pomógł nowożeńcom, pyta: czy to moja sprawa? Dlaczego? Bo daje wybór: czy na pewno chcesz zaprosić Boga do swojego małżeństwa? Czy zrobisz wszystko, co powie? Koniecznie posłuchajcie!

Odtwórz wideo

TYLKO LEPIEJ to seria, w której Arkadiusz Szarek zaprasza nas do swojego domu. Nie ma lepszego miejsca do rozmowy o małżeństwie, niż miejsce przy stole. Bo właśnie małżeństwa dotyczy ta seria.

 

Będzie on dzielił się tym, w jaki sposób, wraz ze swoją żoną przeżywają swoje małżeństwo, w sposób szczególny skupiając się na przysiędze małżeńskiej. W kolejnych odcinkach słuchać będziemy o poszczególnych słowach małżeńskiego ślubowania oraz o zachętach i zobowiązaniach, które z nich wynikają.


TYLKO LEPIEJ to dwa słowa, kóre nasz gospodarz uczynił hasłem swojego małżeństwa. Mają one nieco buntowniczy charakter i są mocną odpowiedzią na slogany mówiące, że małżeństwo to koniec. Koniec wolności, koniec czasu, koniec przyjemności i szczęścia. W serii tej spróbujemy odkryć, czy da się żyć inaczej. Czy po ślubie może być tylko lepiej.

podziel się:
Redakcja