Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
prowincja | Pomoc psychoterapeutyczna u franciszkanów

Pomoc psychoterapeutyczna u franciszkanów

Od 10 lat u franciszkanów w Krakowie można uzyskać pomoc psychoterapeutyczną. Świadczą ją zarówno zakonni, jak i świeccy specjaliści. W poniedziałek, 30 stycznia 2023 r. w Kurii Prowincjalnej Franciszkanów w Krakowie spotkali się oni razem na wspólnym dziękczynieniu, zorganizowanym przez Fundację Brat Słońce.

Obchody rozpoczęły się Mszą świętą, której przewodniczył o. Piotr Hreciński, franciszkanin, psycholog, certyfikowany psychoterapeuta psychodynamiczny, socjoterapeuta. Kazanie wygłosił o. Mariusz Kozioł, wikariusz krakowskiej prowincji franciszkanów, psycholog. Obecny był również o. Piotr Stanisławczyk z Rzymu, psycholog, psychoterapeuta, inicjator przedsięwzięcia, a obecnie sekretarz generalny ds. formacji zakonu franciszkanów.

Obecnie pomoc w dwóch gabinetach u krakowskich franciszkanów skierowana jest do osób: odczuwających zaburzenia nastroju; przeżywających trudności w relacjach; niezadowolonych ze swego funkcjonowania; zainteresowanych lepszym rozumieniem siebie; potrzebujących wsparcia podczas długotrwałego leczenia farmakologicznego; uzależnionych od substancji chemicznych; dotkniętych uzależnieniami behawioralnymi m.in. hazardem, zakupoholizmem, pornografią; cierpiących z powodu uzależnienia osób bliskich; szukających wsparcia w rozwiązywaniu problemów z w relacji z osobą uzależnioną.

 

Szczegóły na temat funkcjonowania gabinetu psychoterapii przy ul. Franciszkańskiej 4, m.in. kiedy odbywają się sesje, kto je prowadzi i jak ustalić termin przyjęcia, można znaleźć na stronie franciszkańskiej Fundacji Brat Słońce (https://bratslonce.pl/poradnictwo-i-terapia-krakow/). 

 

Franciszkanie z Fundacją wychodzą naprzeciw potrzebującym także na Podkarpaciu. Od trzech lat w Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca przy Klasztorze Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla można uzyskać pomoc w pokonywaniu trudności życiowych: duchową, prawną, psychologa i pedagoga, doradcy życia rodzinnego i mediatora, terapeuty uzależnień. W sumie porad udziela tam 15 specjalistów. Informacje o ich dyżurach są dostępne na stronie https://pomoc.kalwariapaclawska.pl/

podziel się:
Jan Maria Szewek OFMConv