Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
prowincja | Rekolekcje kolbiańskie

Rekolekcje kolbiańskie

W dniach od 25 do 27 Listopada 2022 r. w Centrum św. Maksymiliana Kolbego w Harmężach w Domu Rekolekcyjnym Misjonarek Niepokalanej Ojca Kolbego odbyły się Rekolekcje Kolbiańskie, których myśl przewodnia brzmiała: „Święty Maksymilian Kolbe nauczycielem życia duchowego”. Rekolekcje prowadził o. Arkadiusz Bąk OFMConv.

Źródłem rekolekcyjnych rozważań, które głosił o. Arkadiusz były przesłania duchowe o. Maksymiliana Kolbego, zawarte w jego konferencjach. Najważniejszym punktem rekolekcji, każdego dnia była Msza Święta. Duchowym umocnieniem uczestników rekolekcji była Adoracja Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia, Modlitwy Liturgii Godzin.
Przeżywane rekolekcje spełniły oczekiwania uczestników, jednoczyły w modlitwie, ubogacały duchowo, były przestrzenią budowania dobrych, międzyludzkich relacji. 

Doświadczenie „w ciszy” bliskości Pana Boga pomogło spotkać się z duchowością św. Maksymiliana. O całą sferę organizacyjną rekolekcji z wielką troską zadbały Misjonarki Niepokalanej Ojca Kolbego. 

Po zakończeniu rekolekcji, wolontariusze Niepokalanej Ojca Kolbego spotkali  się z przełożoną Ann Odonnell obecną w Harmężach. Miłą niespodzianką było spotkanie online z przełożoną generalną Instytutu Niepokalanej Ojca Kolbego Giovanną Venturi.

 

Janina Mickiewicz

podziel się:
Redakcja