Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
film | Religijność to nie wszystko – Szczepan Klimas o dojrzewaniu wiary | jestem

Religijność to nie wszystko – Szczepan Klimas o dojrzewaniu wiary | jestem

„Wierzę w Jego obecność, ale czasem człowiek potrzebuje pomocy” – mówi Szczepan Klimas w najnowszej rozmowie z serii JESTEM. Mąż, szafarz Najświętszego Sakramentu, człowiek wierzący, choć do prawdziwej wiary musiał dojrzeć. Mimo wielu lat prób, nie doczekali się z żoną potomstwa. Po tych doświadczeniach nie było łatwo nauczyć się dziękować, ale już potrafią. Codziennie uczestniczą w Eucharystii. Wierzą, że Ewangelia wysłuchana każdego dnia odmienia człowieka, pozwala zrozumieć pewne rzeczy, wierzą, że człowiek im bliżej Boga, tym lepiej rozumie i nie buntuje się, choćby nawet po ludzku odczuwał ból. 

Religijność była zawsze w życiu Szczepana, ale w pewnym momencie zrozumiał, że jest religijność, ale nie ma wiary. Od tego momentu nawiązał z Jezusem wyjątkową relację. Jak sam przyznaje, duży wpływ miał na to ślub z Martą. Wzorem są dla niego rodzice. 

Szczepan i Marta ponad 15 lat mieszkali w Belgii. Jak wygląda Kościół w tym kraju? Jak ich kształtował? Jakie są trudności w praktykowaniu religii poza granicami Polski? Jak ważne jest świadectwo? O tym i wielu innych tematach posłuchacie w najnowszym odcinku JESTEM. Koniecznie zajrzyjcie na nasz kanał MNIEJSI.

Odtwórz wideo
podziel się:
Redakcja