Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
prowincja | Relikwie Męczenników z Pariacoto trafią do Irlandii

Relikwie Męczenników z Pariacoto trafią do Irlandii

W niedzielę, 21 kwietnia 2024 r. do kościoła św. Józefa i św. Brygidy w Thurles w Irlandii zostaną wprowadzone relikwie błogosławionych Zbigniewa Strzałkowski i Michała Tomaszka. Mszy świętej przewodniczyć będzie pasterz archidiecezji Cashel i Emly, abp Kieran O’Reilly.

„W dzisiejszym Kościele na świecie jest wiele odważnych osób konsekrowanych i świeckich, którzy narażają swoje życie, aby dzielić się Dobrą Nowiną o Jezusie Chrystusie. Obecność relikwii pozwoli nam przywołać do naszych serc i umysłów wielu chrześcijan naszych czasów, którzy cierpią, gdy dają świadectwo swojej wierze” – czytamy na stronie archidiecezji wyznanie ordynariusza jurysdykcji.


Relikwie do Irlandii trafią za sprawą polskiego benedyktyna z opactwa Glenstal, o. Jarosława Kurka OSB, dla „umocnienia wiary katolickiej poprzez oddanie czci bohaterskim franciszkanom, którzy poświęcili swoje życie w peruwiańskich Andach w 1991 r.”.


W niedzielnej Mszy świętej wezmą udział: Konsul Generalny Ambasady RP, Maciej Wójcik; opat Glenstal Brendan Coffey OSB; członkowie wspólnoty monastycznej; a także duchowieństwo i parafianie archidiecezji oraz franciszkanie z Krakowa: br. Jan Hruszowiec, promotor kultu Męczenników z Pariacoto i o. Dariusz Gaczyński, sekretarz ds. misji krakowskiej prowincji.

podziel się:
Jan Maria Szewek OFMConv