Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
duchowość | Równi, ale różni – małżeństwo to coś więcej niż tylko związek | tylko lepiej

Równi, ale różni – małżeństwo to coś więcej niż tylko związek | tylko lepiej

Wbrew powszechnemu przekonaniu mężczyzna i kobieta są sobie równi. Co więcej – to właśnie Kościół od wieków to podkreśla. Świadczą o tym słowa, które do pary wypowiada kapłan, rozpoczynając tym samym przysięgę małżeńską: „Skoro zamierzacie zawrzeć sakramentalny związek małżeński, podajcie sobie prawe dłonie i wobec Boga i Kościoła powtarzajcie za mną słowa przysięgi małżeńskiej”. Podają więc sobie prawe dłonie, w tym samym momencie, patrząc na siebie. Właśnie tym znakiem Kościół podkreśla równość męża i żony. Są sobie równi, ale nie oznacza to, że nie są różni. W czym małżonkowie są równi, a w czym różni? Co to znaczy, że małżeństwo ma charakter sakramentalny? I czym się różni takie małżeństwo od małżeństw niesakramentalnych? Na te i inne pytania w najnowszym odcinku TYLKO LEPIEJ odpowiada Arkadiusz Szarek. 

Odtwórz wideo

TYLKO LEPIEJ to seria, w której Arkadiusz Szarek zaprasza nas do swojego domu. Nie ma lepszego miejsca do rozmowy o małżeństwie, niż miejsce przy stole. Bo właśnie małżeństwa dotyczy ta seria.

 

Będzie on dzielił się tym, w jaki sposób, wraz ze swoją żoną przeżywają swoje małżeństwo, w sposób szczególny skupiając się na przysiędze małżeńskiej. W kolejnych odcinkach słuchać będziemy o poszczególnych słowach małżeńskiego ślubowania oraz o zachętach i zobowiązaniach, które z nich wynikają.


TYLKO LEPIEJ to dwa słowa, kóre nasz gospodarz uczynił hasłem swojego małżeństwa. Mają one nieco buntowniczy charakter i są mocną odpowiedzią na slogany mówiące, że małżeństwo to koniec. Koniec wolności, koniec czasu, koniec przyjemności i szczęścia. W serii tej spróbujemy odkryć, czy da się żyć inaczej. Czy po ślubie może być tylko lepiej.

podziel się:
Redakcja