Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
kościół | Ślubuję żyć na zawsze w posłuszeństwie, bez własności i w czystości

Ślubuję żyć na zawsze w posłuszeństwie, bez własności i w czystości

„Ślubuję żyć na zawsze w posłuszeństwie, bez własności i w czystości” – te słowa wypowiadają bracia, którzy z Zakonem św. Franciszka wiążą się ślubami wieczystymi. W sobotę, 16 marca 2024 r. do franciszkańskiej rodziny dołączył br. Michał Wenski. Na co dzień studiuje w Wyższym Seminarium Duchownym Franciszkanów w Krakowie, śluby wieczyste złożył jednak w kościele franciszkańskim w Opawie, w Czechach. Dlaczego?

Br. Michał pochodzi z Polski, ale koleje losu zaprowadziły jego i jego rodzinę do Czech. Właśnie tam, w obecności rodziców, braci z Polski, Czech i Słowacji na zawsze związał swoje życie z franciszkańską wspólnotą, ślubując Panu Bogu życie w posłuszeństwie, ubóstwie i czystości.

 

Podczas liturgii zebrani modlili się o dary Ducha Świętego dla neoprofesa, aby z każdym dniem coraz bardziej upodabniał się do Chrystusa czystego, ubogiego i posłusznego woli Ojca, by ponad wszystko pragnął mieć w sobie Bożego ducha i pozwolił prowadzić się Jego uświęcającemu działaniu, aby Bóg podtrzymywał w nim żywą miłość do ubóstwa, do życia braterskiego i do Kościoła oraz, aby mu pobłogosławił, uświęcił i go konsekrował.

 

Pamiętajmy w naszych modlitwach o br. Michale!

podziel się:
Katarzyna Gorgoń