Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
duchowość | Śmierć to jedyna granica małżeństwa | tylko lepiej

Śmierć to jedyna granica małżeństwa | tylko lepiej

DO ŚMIERCI. W takim radosnym dniu takie słowa! Po co w ogóle o tym wspominać? Nie lepiej cieszyć się życiem? A może w euforii tego niezwykłego dnia w ogóle nie zwracamy uwagi na to wyrażenie? W końcu czasy współczesne zrobiły z tematu śmierci zabawę, w massmediach śmierć stała się memem. Musiała się nim stać, bo jeśli nie śmieszy, to zaczyna na oburzać.

W takim razie co oznacza to „do śmierci” w przysiędze małżeńskiej? Do mojej śmierci? Do Twojej śmierci? A co dalej? Czy już podczas przysięgi małżeńskiej wyznaczamy końcowy termin umowy na czas określony? Koniecznie posłuchajcie najnowszego odcinka z serii TYLKO LEPIEJ.

Odtwórz wideo

TYLKO LEPIEJ to seria, w której Arkadiusz Szarek zaprasza nas do swojego domu. Nie ma lepszego miejsca do rozmowy o małżeństwie, niż miejsce przy stole. Bo właśnie małżeństwa dotyczy ta seria.

 

Będzie on dzielił się tym, w jaki sposób, wraz ze swoją żoną przeżywają swoje małżeństwo, w sposób szczególny skupiając się na przysiędze małżeńskiej. W kolejnych odcinkach słuchać będziemy o poszczególnych słowach małżeńskiego ślubowania oraz o zachętach i zobowiązaniach, które z nich wynikają.


TYLKO LEPIEJ to dwa słowa, kóre nasz gospodarz uczynił hasłem swojego małżeństwa. Mają one nieco buntowniczy charakter i są mocną odpowiedzią na slogany mówiące, że małżeństwo to koniec. Koniec wolności, koniec czasu, koniec przyjemności i szczęścia. W serii tej spróbujemy odkryć, czy da się żyć inaczej. Czy po ślubie może być tylko lepiej.

podziel się:
Redakcja