Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
prowincja | Uroczyste śluby w Paragwaju

Uroczyste śluby w Paragwaju

Delegacja misyjna w Paragwaju dzieli się  radosną informacją, że 28 stycznia 2023 r.  br. Erit Roberto María Peralta Mercado złożył wieczyste śluby zakonne.

Erit Roberto rozpoczął formację w naszej wspólnocie zakonnej w roku 2012 i przeszedł potrzebne stopnie formacji zakonnej. Obecnie jest też blisko ukończenia studiów teologicznych. Jest czwartym zakonnikiem paragwajskim, który poprzez złożone śluby związał się na stałe z naszą wspólnotą zakonną.

 

On sam wspomina, że jako młody człowiek czuł powołanie do życia zakonnego, ale nie wiedział do jakiego zakonu. Dla niego ważne były dwa elementy: pobożność maryjna i nabożeństwo do miłosierdzia Bożego. Gdy po raz pierwszy spotkał naszych współbraci, odkrył w nich oba te elementy i zdecydował się wstąpić do franciszkanów.

 

Uroczystość jego ślubów wieczystych, nazywanych też uroczystymi, można nazwać ślubami podwójnie uroczystymi, bo odbyła się w kontekście 30-lecia obecności franciszkanów w Paragwaju i w obecności bardzo wielu współbraci, na czele z ojcem generałem zakonu Carlosem Trovarellim i ojcem prowincjałem prowincji krakowskiej, o. Marianem Gołąbem.

 

Wśród obecnych gości znaleźli się również: asystent generalny do spraw misji, o. Dariusz Mazurek, prowincjałowie z Argentyny i  Meksyku, ojcowie kustosze z Boliwii, Brazylii i Kolumbii. Przedstawiciele wspólnot naszego zakonu z wielu krajów Ameryki Łacińskiej oraz o. Mateusz Micek z Niemiec.

 

Dziękujemy Bogu za dar powołania br. Roberta i prosimy o modlitwę za nowe powołania.

podziel się:
Redakcja