Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
franciszkanizm | Wiem, ale nie powiem | słodko-gorzki

Wiem, ale nie powiem | słodko-gorzki

Zwykle dużo pytamy, chcemy wiedzieć, znać odpowiedzi. Pytania są ważne. Czasem nie chcemy jednak pytać. Przed ludźmi chcemy pokazać, że nie potrzebujemy pytać. Chcemy pokazać, że mamy rozwiązanie na każdy problem? Tak bardzo lubimy mieć wszystko pod kontrolą.

W jaki sposób szukać odpowiedzi na nasze pytania? Jak odważyć się pytać? Na niektóre pytania może odpowiedzieć tylko Pan Bóg, ale nie da się Go zaprogramować na wzór google. Czasem udziela odpowiedzi na nasze pytanie nie nam, musimy więc dostrzec tego człowieka, który ma naszą odpowiedź. Jak szuka odpowiedzi św. Franciszek? Czego możemy się od niego nauczyć? Jak wybierać dobrą drogę? I co zrobić kiedy otrzymamy odpowiedź na nasze pytanie.

 

Naucz się od św. Franciszka jak pytać i jak przyjmować odpowiedź. O tym w najnowszym odcinku naszej serii SŁODKO-GORZKI.

Odtwórz wideo

SŁODKO-GORZKI to seria, w której o.Tomasz Czajka opierając się na doświadczeniu życia św. Franciszka z Asyżu, będzie wskazywał, jak dostrzegać ślady Boga w świecie i sobie samym. Inspiracją do powstania tego cyklu rozważań były dla niego słowa Asyżanina: „To, co wydawało mi się gorzkie, zmieniło mi się w słodycz duszy i ciała”. Brzmi intrygująco? Jeśli tak, to koniecznie posłuchajcie.

 

A skąd tytuł serii: SŁODKO-GORZKI? Bo każdy z nas jest słodko-gorzki. I nasze dni są słodko-gorzkie, i świat, w którym żyjemy też jest słodko-gorzki. Pragniemy tego, co słodkie, ale nie uciekniemy od tego, co gorzkie. Możemy jednak nauczyć się w tym świecie lepiej żyć.

podziel się:
Redakcja