Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
duchowość | WIERNOŚĆ, czyli miejsce seksualności w małżeństwie | tylko lepiej

WIERNOŚĆ, czyli miejsce seksualności w małżeństwie | tylko lepiej

Wierność. Kolejne słowo w przysiędze małżeńskiej. Wierność w przysiędze pojawia się zaraz obok miłości. Odpowiada za eros, to miłość zmysłowa, fizyczna, romantyczna. To sfera bardzo delikatna, bardzo tu łatwo o napięcia, o zranienia. Ale tak, jak małżeństwo w ogóle, to decyzja. Świadoma decyzja. Świadomie budowana przestrzeń. Bo romantyzm nie może być fundamentem związku.

Z wiernością łączy się seksualność. Ona jest darem od Boga. Bóg w raju mówi: Idźcie współżyć. To słowa, które na samym początku istnienia człowiek słyszy od Boga. To zadanie dla człowieka. Seksualność więc, to przestrzeń dobra, bo pochodzi bezpośrednio od Boga. Zobaczcie co zrobić, by docenić ją w małżeństwie. Koniecznie posłuchajcie najnowszego odcinka serii TYLKO LEPIEJ.

Odtwórz wideo

TYLKO LEPIEJ to seria, w której Arkadiusz Szarek zaprasza nas do swojego domu. Nie ma lepszego miejsca do rozmowy o małżeństwie, niż miejsce przy stole. Bo właśnie małżeństwa dotyczy ta seria.

 

Będzie on dzielił się tym, w jaki sposób, wraz ze swoją żoną przeżywają swoje małżeństwo, w sposób szczególny skupiając się na przysiędze małżeńskiej. W kolejnych odcinkach słuchać będziemy o poszczególnych słowach małżeńskiego ślubowania oraz o zachętach i zobowiązaniach, które z nich wynikają.


TYLKO LEPIEJ to dwa słowa, kóre nasz gospodarz uczynił hasłem swojego małżeństwa. Mają one nieco buntowniczy charakter i są mocną odpowiedzią na slogany mówiące, że małżeństwo to koniec. Koniec wolności, koniec czasu, koniec przyjemności i szczęścia. W serii tej spróbujemy odkryć, czy da się żyć inaczej. Czy po ślubie może być tylko lepiej.

podziel się:
Redakcja