Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
polska | „Wojownicy Maryi” z Harmęż zwyciężają w Zimowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej w Kaniowie

„Wojownicy Maryi” z Harmęż zwyciężają w Zimowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej w Kaniowie

W sobotę, 18 marca 2023 r., odbył się Zimowy Halowy Turniej Piłki Nożnej z udziałem aż 9 drużyn. Zwyciężyli w nim „Wojownicy Maryi” z Harmęż.

Na pomysł zorganizowania tego turnieju w Kaniowie wpadł Mateusz Antos, były mieszkaniec Kaniowa i zawodnik LKS Przełom Kaniów, obecnie zawodnik „Wojowników Maryi” z Harmęż. Mszę świętą w kaniowskim kościele odprawił ksiądz proboszcz Janusz Tomaszek i udzielił błogosławieństwa uczestnikom rozgrywek. We Mszy świętej i w turnieju uczestniczył prezes LKS Przełom Kaniów, Grzegorz Wieczorek, który otrzymał od organizatorów specjalny różaniec, na którym modlą się członkowie Stowarzyszenia „Wojownicy Maryi”.

 

Turniej rozpoczęła modlitwa „Pod Twoją obronę”. Pierwsze miejsce zajęli „Wojownicy Maryi” z Harmęż, czyli aktualni mistrzowie Polski. Drugie miejsce zajęła drużyna Księży Diecezji Bielsko-Żywieckiej, trzecie przypadło „Wojownikom Maryi” z Krakowa. Królem strzelców został o. Mariusz Tabor, zdobywca 12 bramek. Na listę strzelców wpisało się łącznie 27 zawodników.

 

Końcowego błogosławieństwa wszystkim uczestnikom turnieju udzielił ks. Robert Kasprowski, zawodnik drużyny Księży Diecezji Bielsko-Żywieckiej, a na co dzień sekretarz biskupa pomocniczego diecezji bielsko-żywieckiej, Piotra Gregera.

 

za: www.gminabestwina.info

podziel się:
Redakcja