Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
duchowość | Z Bogiem nie zawsze jest idealnie – Lena i Maciek Durlakowie o kryzysie w małżeństwie | JESTEM

Z Bogiem nie zawsze jest idealnie – Lena i Maciek Durlakowie o kryzysie w małżeństwie | JESTEM

„Jestem mistrzynią kamuflażu, malowania swojego serca na kolor czerwony” – mówi o swoim funkcjonowaniu przed wstąpieniem w związek małżeński Lena. Małżeństwo dwojga wierzących ludzi, świadomych chrześcijan. Co może pójść nie tak? Przecież MUSI być dobrze! W końcu wierzą w Boga i w Nim pokładają swoje nadzieje. Ale ile można grać, udawać, że wszystko jest w porządku? Pojawiają się zawiedzione oczekiwania. Miało przecież być idealnie! A tu? Wszystko się sypie, nie wychodzi, nie zgadza się z zaplanowanym scenariuszem. Są dziesięć lat małżeństwem, mają trzech wspaniałych synów, a tu kryzys w małżeństwie! I do tego… kryzys w relacji z Bogiem.

Dziś Maciej i Lena Durlakowie wychodzą powoli z tego kryzysu. Tworzą zespół „Jedno ciało” i to właśnie muzyka, którą tworzą odmieniła ich spojrzenie na małżeństwo. Zaczęli dostrzegać, że coś się psuje, zobaczyli swoje małżeństwo w innym świetle. Później była terapia, weekendy małżeńskie, spotkania, rekolekcje, rozmowy i mediacje… Ale dopiero kiedy zrozumieli, że każde z nich musi być wolne w tej walce o miłość, wreszcie coś zaczęło się zmieniać. Pomagają im w tym rekolekcje “Obdarowani” prowadzone w oparciu o treści katechez św. Jana Pawła II dotyczących sakramentu małżeństwa.

 

Zapraszamy Was do posłuchania wyjątkowej rozmowy o miłości, zagubieniu, poszukiwaniu siebie i tym, że Bóg sprawia, że wody potopu opadają i pojawia się słońce. Dodatkowo rozmowa przeplatana jest świetną muzyką zespołu, który tworzą nasi goście. Tego jeszcze nie było! Koniecznie posłuchajcie na naszym kanale MNIEJSI!

Rekolekcje małżeńskie „Obdarowani” adresowane są do małżeństw sakramentalnych. Opierają się na nauce św. Jana Pawła II o teologii ciała. Podczas rekolekcji podejmowane są m.in. takie pytania jak: co wnosi w małżeństwo historia życia każdego z małżonków, skąd bierze się strach przed rozmową i szczerością, czym jest sakramentalność małżeńska i dlaczego warto przebaczać. Centralnym przeżyciem każdego dnia jest Eucharystia. Prowadzone są również konferencje i modlitwy wieczorne, tematycznie związane z treścią przeżywanego dnia.

Odtwórz wideo

Możesz również posłuchać w formie podcastów:

podziel się:
Redakcja