Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:

W świąteczne dni 24–26 grudnia cały plac franciszkański w Krakowie zamienił się w Betlejem. Każdy, kto go odwiedzał, mógł włączyć się we wspólny śpiew kolęd i obejrzeć jasełka.

Ze sceny płynęły najpiękniejsze melodie w wykonaniu zespołów (Promyczki Dobra, C.D.N., hulajdusza, Jakubowe Muszelki, Fioretti) oraz artystów solowych – Magdy Steczkowskiej oraz Marka Piekarczyka. Największym zainteresowaniem cieszyły się zwierzęta w zagrodach, które jak w prawdziwej szopie betlejemskiej towarzyszyły najważniejszym gościom wydarzenia – Świętej Rodzinie.

 

31. Żywa Szopka przy Franciszkańskiej w Krakowie zbiegła się z jubileuszem 800-lecia zorganizowania przez świętego Franciszka żłóbka w Greccio. Franciszkanie z Krakowa starali się zatem przybliżyć każdemu uczestnikowi tamto wydarzenie, aby wszyscy mogli uświadomić sobie, w jak ubogich warunkach przyszedł na świat Syn Boży.

 

O wydarzeniu organizowanym przez braci z Krakowa można było przeczytać lub posłuchać także w mediach. Poniżej linki do różnych relacji:

podziel się:
Redakcja