Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
wydarzenia | 14 młodych mężczyzn w postulacie u franciszkanów

14 młodych mężczyzn w postulacie u franciszkanów

W niedzielę 22 października w Gnieźnie 14 młodych mężczyzn rozpoczęło pierwszy rok formacji zakonnej u franciszkanów (6-u z prowincji warszawskiej, 4-ch z gdańskiej i 4-ch z krakowskiej).

„Prosimy (…), abyśmy mogli przebywać z wami, przekonać się przy waszej pomocy, czy to jest nasze powołanie – naśladować Pana naszego Jezusa w rodzinie franciszkańskiej. Nauczcie nas modlić się i dokonać prawdziwego nawrócenia; wychowajcie nas we wspólnocie braterskiej z cierpliwością i radością”– prosili podczas specjalnego obrzędu w czasie mszy świętej.

 

W odpowiedzi usłyszeli: „Chętnie przyjmujemy was w tym domu formacji na czas postulatu, abyście mogli rozeznać jasno wasze powołanie i doświadczyć naszego życia braterskiego i minoryckiego w służbie Kościoła”.

 

Bracia otrzymali od wyższych przełożonych „Tauki” oraz „Pisma św. Franciszka i św. Klary”.

 

O. Mariusz Kozioł, wikariusz krakowskiej prowincji, homilię oparł o trzy słowa zaczerpnięte z niedzielnych czytań liturgicznych – wdzięczność, wybór i wizerunek.

 

„Abyście mieli w sobie wdzięczność, abyście pielęgnowali w sobie tę postawę, zarówno wobec Boga, jak i człowieka; abyście wybór Pana Boga rozpoznawali i byli gotowi sami go potwierdzać i przyjmować przez decyzje przełożonych; i wreszcie abyście dzień po dniu coraz bardziej upodabniali się do Jezusa Chrystusa, który jest naszym wzorem, żebyście pozwolili Panu Bogu ten obraz w sobie kształtować” – życzył braciom postulantom.

podziel się:
Jan Maria Szewek OFMConv