Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
franciszkanizm | Bóg jest piękny! Duchowość franciszkańska zaktualizowana

Bóg jest piękny! Duchowość franciszkańska zaktualizowana

Na rynku wydawniczym ukazała się długo wyczekiwana książka-podręcznik „Bóg jest piękny. Duchowość franciszkańska zaktualizowana”. We wtorek 18 kwietnia o godz. 19.00 w Klasztorze Franciszkanów w Krakowie przy pl. Wszystkich Świętych 5 (Sala św. Eligiusza) odbędzie się jej prezentacja i spotkanie autorskie z o. dr. Andrzejem Zającem OFMConv.

 „To lektura nie tylko dla franciszkanów, ale dla każdego, komu św. Franciszek z Asyżu wydaje się bliski i intrygujący. Nie chodzi tu o odtwarzanie zdarzeń z przeszłości, ale o odczytanie jego doświadczenia w nowym świetle, które daje współczesna duchowość oraz wskazania Kościoła i ostatnich papieży” – przekonuje Wydawnictwo Bratni Zew.

 

 „Na książkę o. Andrzeja Zająca składają się wiele lat mozolnej pracy i ogromny zachwyt tradycją franciszkańską. O. Andrzej jest jednym z najlepszych znawców pism św. Franciszka i jego duchowego dziedzictwa. Jego znawstwo nie ogranicza się jedynie do bardzo szerokiej i kontekstualnej wiedzy historycznej, ale odznacza się wprowadzeniem średniowiecznych motywów w fascynujący dialog z kulturą współczesną” – rekomenduje ks. dr hab. prof. UPJPII Robert Woźniak z Katedry Antropologii Teologicznej.

 

 „W sposób piękny i literacko lekki Autor opowiada o św. Franciszku, jego zauroczeniu się bogactwem Boga, zachwyceniu się pięknem ludzi i niezwykłością stworzenia. Ojciec Andrzej pisze o człowieku, który żył w odległej historii, na przełomie XII/XIII, lecz którego styl życia i treść duchowego przesłania wciąż rozpalają serca i umysły ludzi różnych kultur, języków, religii, stanów społecznych. Sam wielki i odważny marzyciel, Franciszek nie przestaje rozpalać marzeń żyjących, których uczy zarazem sposobów ich realizacji” – uważa o. prof. dr hab. Zdzisław J. Kijas OFMConv, postulator generalny zakonu franciszkanów.

 

O. Andrzej Zając OFMConv jest doktorem teologii, nauczycielem akademickim, rekolekcjonistą, tłumaczem, poetą, wydawcą. Studiował w Krakowie, Rzymie i Warszawie. Zajmuje się średniowieczną literaturą franciszkańską tak w kontekście badań filologiczno-lingwistycznych, jak i w kontekście współczesnej kultury. Jest dyrektor Wydawnictwa Franciszkanów Bratni Zew.

podziel się:
Redakcja