Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
wydarzenia | Ekspresowe szkolenie reporterskie

Ekspresowe szkolenie reporterskie

Blisko 30 osób związanych z klasztorami i dziełami, prowadzonymi przez Prowincję św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię przeszło ekspresowe szkolenie reporterskie. Warsztaty w wymiarze 11 godzin wykładowych odbyły się w sobotę 2 grudnia w budynku prowincjałatu franciszkanów w Krakowie.

Szefowa serwisu informacyjnego RMF24.pl red. Monika Kamińska, krakowski fotoreporter Grzegorz Kozakiewicz i rzecznik prowincji o. Jan Maria Szewek uczyli pisania zapowiedzi i relacji z wydarzeń, przygotowywania się i przeprowadzania wywiadów oraz robienia dobrych zdjęć, ilustrujących powstające wiadomości.

W anonimowej ankiecie uczestnicy kursu wyrazili pragnienie kontynuowania warsztatów z większą liczbą ćwiczeń i poszerzeniem programu o szkolenia z social media i zajęcia telewizyjne, takie jak występowanie przed kamerą czy robienie materiałów wideo.

Organizatorami szkolenia byli: Prowincja św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (Franciszkanów) i Fundacja Brat Słońce w Krakowie.

podziel się:
Redakcja