Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
wydarzenia | Franciszkanie przy jednym stole

Franciszkanie przy jednym stole

W przeddzień Triduum Paschalnego przełożeni rodziny franciszkańskiej w Krakowie spotkali się razem przy jednym stole. Podzielili się jajkiem i złożyli sobie świąteczne życzenia.

O. Cezary Pietras OFMCap, gwardian klasztoru kapucynów w Krakowie-Olszanicy, gospodarz spotkania, powiedział, że Bóg chce być obecny w naszym życiu i dlatego życzył zebranym, aby Chrystus Umęczony i Zmartwychwstały przenikał ich istnienie, aby był dla nich wszystkim, jak był wszystkim dla św. Franciszka.

 

Minister prowincjalny kapucynów, o. Marek Miszczyński OFMCap, w swoim wystąpieniu nawiązał z kolei do przypadającej w tym roku 800. rocznicy otrzymania przez św. Franciszka stygmatów, zachęcając przybyłych gości do kontemplowali w nadchodzących dniach Chrystusa Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego, i aby ta praktyka ostatecznie doprowadziła do przemiany ich życia.

 

Przy wielkanocnym stole przy ul. Korzeniaka w Krakowie spotkali się ministrowie prowincjalni i gwardianie Zakonu Braci Mniejszych, Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych, Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów i brat starszy ze Zgromadzenia Braci Albertynów.

 

Gospodarze zaproszonym gościom sprezentowali „Głos Ojca Pio” i zakonne produkty spożywczo-kosmetyczne. Wspólny opłatek zaplanowali na 23 grudnia u albertynów przy ul. Krakowskiej.

podziel się:
Jan Maria Szewek OFMConv