Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
polska | Franciszkańskie prymicje

Franciszkańskie prymicje

12 czerwca 2023 r. w prowincjałacie w Krakowie o. Szymon Dendys i o. Bartłomiej Rochowiak celebrowali Mszę świętą prymicyjną i udzielili błogosławieństwa mieszkańcom klasztoru i przebywającym tam gościom. I Nieszporami ku czci św. Antoniego z Padwy uczcili ponadto patrona konwentu i prowincji. Neoprezbiterzy sprawowali już dotąd Msze święte prymicyjne w swoich rodzinnych parafiach, w sześciu klasztorach sióstr klarysek i w Nowicjacie w Smardzewicach.

Po liturgii minister prowincjalny, o. Marian Gołąb, wręczył listy obediencyjne neoprezbitereom. O. Bartłomiej Rochowiak został skierowany do pracy w Legnicy, a o. Szymon Dendys – w Dąbrowie Górniczej. W Zagłębiu obowiązki diakońskie będzie podejmował też br. Dawid Jeziorski, który skończył już studia i formację w seminarium w Krakowie.

 

Br. Jan Hruszowiec, promotor kultu Męczenników z Pariacoto nowo wyświęconym podarował obrazki z relikwiami II stopnia bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. Michała Tomaszka oraz najnowszą książkę im poświęconą „Razem damy radę. Cuda i łaski za wstawiennictwem Męczenników z Pariacoto”.

podziel się:
Redakcja