Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
franciszkanizm | Jeżeli pytasz, bądź gotowy na przyjęcie odpowiedzi | słodko-gorzki

Jeżeli pytasz, bądź gotowy na przyjęcie odpowiedzi | słodko-gorzki

Co robisz, kiedy masz problem? Pytasz Pana Boga co dalej? Wiele osób szuka odpowiedzi w Piśmie Świętym, otwierając je na przypadkowej stronie. Ale czy to nie jest trochę magiczne? Czy nie oczekujemy wtedy od Pana Boga odpowiedzi, jaką chcielibyśmy otrzymać? Św. Franciszek też korzystał z tej formy szukania odpowiedzi? Pytał Jezusa, jak to robili Apostołowie jeszcze za Jego ziemskiego życia. Jak to jednak robił, żeby nie stało się to zwykłą „metodą na rozwiązanie problemów”? I jak nauczyć się od niego przyjmowania tego, co Bóg nam wskaże? Jak być gotowym na każdą ewentualność? O tym w najnowszym odcinku serii SŁODKO-GORZKI.

Odtwórz wideo

SŁODKO-GORZKI to seria, w której o.Tomasz Czajka opierając się na doświadczeniu życia św. Franciszka z Asyżu, będzie wskazywał, jak dostrzegać ślady Boga w świecie i sobie samym. Inspiracją do powstania tego cyklu rozważań były dla niego słowa Asyżanina: „To, co wydawało mi się gorzkie, zmieniło mi się w słodycz duszy i ciała”. Brzmi intrygująco? Jeśli tak, to koniecznie posłuchajcie.

 

A skąd tytuł serii: SŁODKO-GORZKI? Bo każdy z nas jest słodko-gorzki. I nasze dni są słodko-gorzkie, i świat, w którym żyjemy też jest słodko-gorzki. Pragniemy tego, co słodkie, ale nie uciekniemy od tego, co gorzkie. Możemy jednak nauczyć się w tym świecie lepiej żyć.

podziel się:
Redakcja