Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
kościół | Kapituły namiotów przygotowujące do zbliżających się jubileuszy

Kapituły namiotów przygotowujące do zbliżających się jubileuszy

28 listopada w Kalwarii Pacławskiej, 29 listopada w Krakowie i 30 listopada 2022 r. w Legnicy odbyły się spotkania formacyjne dla franciszkanów z trzech regionów polskiej części Prowincji św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych. 

Kapituły namiotów (franciszkańskie dni formacyjne) zostały zorganizowane w celu dobrego przygotowania się i przeżycia zbliżających się jubileuszy 800-lecia: zatwierdzenia Reguły św. Franciszka (2023 r.), stygmatów św. Franciszka (2024 r.), powstania Pieśni słonecznej (2025 r.) i śmierci św. Franciszka (2026 r.). 

„To czas wspólnej modlitwy i refleksji nad fundamentalnymi zagadnieniami naszego charyzmatu franciszkańskiego. To także czas umocnienia więzi braterskich pomiędzy nami” – podkreślał minister prowincjalny, o. Marian Gołąb.

Dlatego w program tych dni zostały wpisane: Msze święte, Liturgia Godzin, posiłki, chwile na rozmowy i rekreację, a także czas na indywidualną modlitwę, medytację i adorację Najświętszego Sakramentu.

Specjalnie na te kapituły z dwiema konferencjami został zaproszony radny prowincjalny i gwardian klasztoru kapucynów w Krakowie, br. Tomasz Łakomczyk OFMCap. Mówił on braciom o radości doskonałej i zrobił wprowadzenie w jubileusz Reguły I Zakonu św. Franciszka. On także głosił homilie podczas codziennych Eucharystii.

Przy okazji tych spotkań prowincjał przypomniał o Święcie Prowincji, zaplanowanym na poniedziałek 29 maja 2023 r. w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia. Będzie to wydarzenie, które także wpisuje się we wspomniane obchody jubileuszowe. Ale wtedy franciszkanie uczczą również wszystkich braci obchodzących swoje jubileusze życia zakonnego i kapłańskiego, oraz przekażą nagrody prowincji swoim dobroczyńcom. 

podziel się:
Jan Maria Szewek OFMConv