Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
franciszkanizm | Komu służysz? | słodko-gorzki

Komu służysz? | słodko-gorzki

Franciszek chciał zostać rycerzem. Pierwsze próby były nieudane, ale nie zniechęcił się. Pojawiły się kolejne opcje i Franciszek oczywiście z nich skorzystał. Trzymał się reguł rycerskich i nosił je w sercu. W tym momencie w jego życie wkroczył Pan i zapytał: komu lepiej służyć? Panu czy słudze? Wtedy rozpoczęła się jego przemiana. Został rycerzem – w innych warunkach i w innym dziele, ale nie porzucił swojej pasji. Jest heroldem wielkiego Króla. Bóg nie pozbawia go jego pasji. Bóg nigdy nie pozbawia nas naszej pasji. Pozwala nam cieszyć się życiem.

Odtwórz wideo

SŁODKO-GORZKI to seria, w której o.Tomasz Czajka opierając się na doświadczeniu życia św. Franciszka z Asyżu, będzie wskazywał, jak dostrzegać ślady Boga w świecie i sobie samym. Inspiracją do powstania tego cyklu rozważań były dla niego słowa Asyżanina: „To, co wydawało mi się gorzkie, zmieniło mi się w słodycz duszy i ciała”. Brzmi intrygująco? Jeśli tak, to koniecznie posłuchajcie.

 

A skąd tytuł serii: SŁODKO-GORZKI? Bo każdy z nas jest słodko-gorzki. I nasze dni są słodko-gorzkie, i świat, w którym żyjemy też jest słodko-gorzki. Pragniemy tego, co słodkie, ale nie uciekniemy od tego, co gorzkie. Możemy jednak nauczyć się w tym świecie lepiej żyć.

podziel się:
Redakcja