Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
kultura | Książkowy przewodnik Bogdana Zalewskiego

Książkowy przewodnik Bogdana Zalewskiego

Dziennikarz RMF FM i rmf24.pl, red. Bogdan Zalewski na specjalne nasze zaproszenie podjął się czytania i recenzowania książek franciszkańskiego wydawnictwa Bratni Zew.

Dziś proponuje „Jezusa dla wierzących i niewierzących” abpa Josepha Doré:

W założeniach, raz w miesiącu dziennikarz będzie przybliżał nam kolejne tytuły. Zwiastunem cyklu były dwie pozycje kard. José Tolentino Mendonça’y:

Wydawnictwu franciszkanów Bratni Zew (www.bratnizew.pl) przyświeca franciszkańska idea piękna, prostoty, radości i entuzjazmu w życiu. Znaleźć więc tam można nie tylko publikacje dotyczące św. Franciszka z Asyżu i duchowości czy modlitwy, ale także znakomite komentarze biblijne, poradniki promujące prosty styl życia, szczęśliwe relacje, odpowiedzialne rodzicielstwo. Wiele wydanych przez zakonników książek jest poświęconych kandydatowi na ołtarze – Czcigodnemu Słudze Bożemu Ojcu Wenantemu Katarzyńcowi.

 

Ponadto dostępna jest tam bogata oferta kartek, karnetów i zakładek książkowych. Marka Fernando – która swą nazwę zawdzięcza Świętemu Antoniemu z Padwy – promuje franciszkańskie tradycje poprzez przypinki i zawieszki z egzorcyzmem św. Antoniego oraz torby, plecaki, notesy z motywami polichromii Stanisława Wyspiańskiego i Tadeusza Popiela z Bazyliki św. Franciszka w Krakowie.

podziel się:
Jan Maria Szewek OFMConv