Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
polska | Mali ciałem, wielcy duchem – Dzieciaki z misją z Harmęż

Mali ciałem, wielcy duchem – Dzieciaki z misją z Harmęż

W parafii MB Niepokalanej w Harmężach już od roku działa grupa misyjna „Dzieciaki z Misją”. Działa i to prężnie!!! To ekipa jedenastu dzieciaków małych ciałem ale wielkich sercem, które przez zabawę poznają misyjny świat i starają się pomagać potrzebującym.

Raz w tygodniu dzieciaki spotykają się na zajęciach, które zaczynają wspólną modlitwą za misjonarzy i wszystkich ludzi misji. Następnie przez zabawę poznają życie dzieci na różnych kontynentach. Często w ramach spotkania wybierają się na bliższe i dalsze wyprawy misyjne, odwiedzając klasztory, sanktuaria i inne ciekawe miejsca.

Tradycją stała się już comiesięczna Msza Święta Misyjna, w której czynnie uczestniczą dzieci. Jednym ze stałych elementów jest misyjny znak pokoju, który dzieci otrzymują od kapłana i przekazują osobiście wiernym w kościele.

Dzieciaki chętnie organizują nabożeństwa misyjne: różaniec, drogę krzyżową, tydzień misyjny, przypominając wszystkim o obowiązku modlitwy za świat misyjny.

Wesołej gromady nie trzeba także namawiać do niesienia pomocy. Chętnie organizują misyjne, słodkie kiermasze z których dochód przekazywany jest na misje. Mali misjonarze dostrzegają także potrzebujących obok siebie. Zorganizowali zimową zbiórkę skarpet dla bezdomnych oraz zbiórkę żywności dla Jadłodajni św. br. Alberta.

Wielkim wyzwaniem była zbiórka wielkopostnej jałmużny do specjalnych misyjnych skarbonek. Dzięki mniejszym i większym wyrzeczeniom Dzieciaki z Misją zaadoptowały na odległość dwie dziewczynki z Ugandy.

Dzieciaki z Misją założyła katechetka Agnieszka Nowosad która podkreśla, że siłą grupy oprócz wspaniałych maluchów są wyjątkowi rodzice. Rodzice którzy są bardzo chętni i otwarci na wszelkie akcje i pomysły. Wspólnymi siłami udaje się tak wiele dobra zdziałać.

t. Agnieszka Nowosad

podziel się:
Arkadiusz Góra OFMConv