Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
franciszkanizm | O mocy słów, które wypowiadamy | słodko-gorzki

O mocy słów, które wypowiadamy | słodko-gorzki

Co robisz, kiedy słyszysz, jak ktoś wypowiada złe słowa na inną osobę? Co robisz, kiedy widzisz, że ktoś złorzeczy? Umiesz zareagować? Wiesz jak? Czy po prostu przechodzisz obok, bo Ciebie to nie dotyczy? A co robisz, kiedy ktoś Tobie złorzeczy? Odpłacasz tym samym? Najczęściej taką mamy pokusę. Co w takich momentach robił św. Franciszek? Pamiętaj, że słowo ma moc – i to dobre, i to złe. Każde z nich może stać się narzędziem, by zmieniać świat. Ucz się od św. Franciszka! Koniecznie posłuchaj najnowszego odcinka naszej serii SŁODKO-GORZKI.

Odtwórz wideo

SŁODKO-GORZKI to seria, w której o.Tomasz Czajka opierając się na doświadczeniu życia św. Franciszka z Asyżu, będzie wskazywał, jak dostrzegać ślady Boga w świecie i sobie samym. Inspiracją do powstania tego cyklu rozważań były dla niego słowa Asyżanina: „To, co wydawało mi się gorzkie, zmieniło mi się w słodycz duszy i ciała”. Brzmi intrygująco? Jeśli tak, to koniecznie posłuchajcie.

 

A skąd tytuł serii: SŁODKO-GORZKI? Bo każdy z nas jest słodko-gorzki. I nasze dni są słodko-gorzkie, i świat, w którym żyjemy też jest słodko-gorzki. Pragniemy tego, co słodkie, ale nie uciekniemy od tego, co gorzkie. Możemy jednak nauczyć się w tym świecie lepiej żyć.

podziel się:
Redakcja