Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:

Jak reagujesz na negatywne rzeczy, które przytrafiają Ci się w życiu? Kiedy zła jest wokół dużo, możemy sami być rozdrażnieni, nie umieć sobie z tym poradzić. A już najgorzej, kiedy przebywamy wśród ludzi krytykujących, podburzających jeszcze to zło, które się dzieje. Co podpowiada nam św. Franciszek, jak on radził sobie z rzeczami negatywnymi? Jak potrafił być pozytywny i przekazywać to dobro innym? Jak nauczył się nie krytykować i akceptować drugiego człowieka? Jak ocalać relacje?

Odtwórz wideo

SŁODKO-GORZKI to seria, w której o.Tomasz Czajka opierając się na doświadczeniu życia św. Franciszka z Asyżu, będzie wskazywał, jak dostrzegać ślady Boga w świecie i sobie samym. Inspiracją do powstania tego cyklu rozważań były dla niego słowa Asyżanina: „To, co wydawało mi się gorzkie, zmieniło mi się w słodycz duszy i ciała”. Brzmi intrygująco? Jeśli tak, to koniecznie posłuchajcie.

 

A skąd tytuł serii: SŁODKO-GORZKI? Bo każdy z nas jest słodko-gorzki. I nasze dni są słodko-gorzkie, i świat, w którym żyjemy też jest słodko-gorzki. Pragniemy tego, co słodkie, ale nie uciekniemy od tego, co gorzkie. Możemy jednak nauczyć się w tym świecie lepiej żyć.

podziel się:
Redakcja