Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
wydarzenia | Osiemnastkę – czas zacząć! – Zaproszenie na Zimowe Franciszkańskie Spotkanie Młodych 2024

Osiemnastkę – czas zacząć! – Zaproszenie na Zimowe Franciszkańskie Spotkanie Młodych 2024

Wielu młodych ludzi marzy o dorosłości – o tym aby decydować o samych sobie, działać według własnych pragnień, a ukończenie osiemnastego roku życia często jest hucznie obchodzonym wydarzeniem, będącym niejako rozpoczęciem nowego etapu w życiu.

Z czym się wiąże ta dorosłość? Czy potrafimy wziąć odpowiedzialność za swoje działania? Czy bycie niezależnym daje rzeczywiście pełną wolność? I dlaczego warto zaprosić do swojego życia Pana Boga? Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć sobie podczas zimowych edycji Franciszkańskiego Spotkania Młodych, które w tym roku odbędą się w klasztorach w Harmężach oraz w Kalwarii Pacławskiej!

Zimowe Franciszkańskie Spotkanie Młodych jest drugą odsłoną FSM-u. Na Kalwarii Pacławskiej odbywa się od 2007 roku, a od 2020 roku również w drugiej edycji –„West” , która w 2024 roku odbędzie się właśnie w Harmężach. Zimowe Spotkanie różni się od letniego nie tylko temperaturą za oknem. ZFSM odbywa się w bardziej kameralnym gronie, a charakter samego spotkania jest bardziej rekolekcyjny. Nie ma spotkań z gośćmi czy koncertów. Jest za to tyle samo owoców Spotkania – codzienna Eucharystia, konferencje i czas na nabożeństwa. Jak każdy FSM – Zimowy również ma w tytule spotkanie i na tym właśnie się opiera. Nie chodzi tylko o modlitwę, ale też o poznanie drugiego człowieka. Plan nie jest przeciążony – na uczestników czeka przytulna kawiarenka, przestrzeń na spacery i odpoczynek.

Zapraszamy do zapisów pod linkiem: fsm.franciszkanie.pl/zapisy – ilość miejsc jest ograniczona!

3 Zimowe Franciszkańskie Spotkanie Młodych West w Harmężach 22-26.01.2024
18 Zimowe Franciszkańskie Spotkanie Młodych w Kalwarii Pacławskiej 29.01-03.02.2024

Biuro Prasowe FSM

podziel się:
Redakcja