Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
franciszkanizm | Post to nie wszystko | słodko-gorzki

Post to nie wszystko | słodko-gorzki

Dajesz z siebie wszystko. Chcesz, żeby było jak najlepiej – w końcu robisz to dla Pana Boga. Jest super. Ale czy umiesz w tym całym byciu perfekcyjnym dostrzec drugiego człowieka? Potrafisz zrezygnować ze swoich szczytnych celów, żeby być oparciem dla kogoś? Czasami trzeba odpuścić. Wziąć głęboki oddech i popatrzeć na tego, który jest obok. Jak robił to św. Franciszek, który patrzył w Boga, ale umiał dostrzec drugiego człowieka? Koniecznie posłuchajcie w najnowszym odcinku z serii SŁODKO-GORZKI.

Odtwórz wideo

SŁODKO-GORZKI to seria, w której o.Tomasz Czajka opierając się na doświadczeniu życia św. Franciszka z Asyżu, będzie wskazywał, jak dostrzegać ślady Boga w świecie i sobie samym. Inspiracją do powstania tego cyklu rozważań były dla niego słowa Asyżanina: „To, co wydawało mi się gorzkie, zmieniło mi się w słodycz duszy i ciała”. Brzmi intrygująco? Jeśli tak, to koniecznie posłuchajcie.

 

A skąd tytuł serii: SŁODKO-GORZKI? Bo każdy z nas jest słodko-gorzki. I nasze dni są słodko-gorzkie, i świat, w którym żyjemy też jest słodko-gorzki. Pragniemy tego, co słodkie, ale nie uciekniemy od tego, co gorzkie. Możemy jednak nauczyć się w tym świecie lepiej żyć.

podziel się:
Redakcja